inovasyon

VE

yaratıcılık

Firmamız, modern teknolojiyi doğru kullanabilen, yüksek motivasyonlu mühendis, teknisyen ve uzman kalıpçılardan oluşan 45 personeli ile müşterilerimize en kolay; pratik ve ekonomik çözüm yollarını sunmaktadır.

“BLUE RAIN” markamızla manuel su damacana pompası, ketçap ve mayonez ambalajı pompaları, yağ, deterjan ve dezenfektan pompaları, sos, şurup dispenserleri, buz kovaları, bar ve servis ekipmanları,  yelken ve tekne imalat aksesuarları, zirai ekipmanlar, medikal ürünler üreten firmamız, ambalajdan tarıma,medikalden gıda sektörüne farklı birçok sektöre ürün ve hizmet üretmektedir.

KALIP ÜRETİMİ

Temel kalıplardan, çok parçalı kalıplara, özel üretilmiş makine aksamlarına kadar tüm öğeler projenin ihtiyacına göre belirlenir.

Usluoğlu’nda servis, geliştirme mühendisine bilgi vermekle başlar. Prototip çalışması ile birlikte, kalıba gerekli seri parçaların tasarım ve üretimi, hammadde çalışması, üretim hattı konsepti oluşmaya başlar.

Tasarım ve üretim servisleri, hatasız ve uyumlu bilgi akışını garanti eden CAD-CAM sistemlerini kullanarak hassas ve yüksek doğrulukla üretim yapar.

Yeni bir kalıbın geliştirilmesine, tasarımın esas amacı analiz edilerek başlanır.
Optimum çözüm önerileri arasında göz önüne alınan, ürünün karlılığıdır.
Bu bilgiler, ürün tasarımı, kalıp, makine, üretim ve montajın ideal uyumuna sahip olunmasını sağlar.

Kısa sürede üretim yapılan yatırımın geri kazanılmasında çok önemlidir.
Bu nedenle, prototip çalışması, sadece son teknoloji tasarımı olarak değil aynı zamanda günün rekabet ve malzeme piyasalarını gelişmesine göre değerlendirilir.

Tasarımdan bitmiş ürünü elde etmek zaman alan ve hassas bir süreçtir.
Plastik parçalarının ve kalıbın maliyeti tasarım safhasında dikkatle belirlenir.
Usluoğlu’nun Polimer kimyasına dair bilgi ve tecrübe birikimi maliyetin belirlenmesinde tayin edicidir.